LinkedIn: Top 25 de experți în social media de urmărit

ghid de marketing linkedin

Jason Miller a postat recent pe rețelele de socializare că simțea că a născut când a fost publicată în cele din urmă cea mai nouă creație a sa. Fără îndoială că este mândru de acest copil! Ghid de marketing sofisticat pentru LinkedIn este fantastic ... creativ, colorat și plin de sfaturi de la diferiți profesioniști în marketing, diferite cazuri de utilizare și o mulțime de resurse. Dacă nu l-ați descărcat încă - descărcați-l și utilizați-l ca listă de verificare a modului în care puneți în funcțiune rețeaua dvs. de afaceri pe LinkedIn!

Acest ghid a fost scris ținând cont de dvs., marketerul sofisticat. Pregătește-te să îți duci marketingul pe rețelele sociale la nivelul următor, atinge mentalitatea profesională și îmbrățișează-te vastele oportunități care așteaptă - crește gradul de conștientizare, influențează percepția, generează clienți potențiali și, în cele din urmă, generează venituri cu LinkedIn.

Descărcați noua noastră carte electronică si invata:

  1. De ce trebuie afacerea dvs. să comercializeze pe LinkedIn
  2. Cum să profitați de soluțiile de marketing puternice ale LinkedIn pentru a vă conduce obiectivele
  3. Cum să extindeți acoperirea dvs. Conținutul de introducere pe piață prin partajarea de conținut relevant și vizat cu profesioniștii lumii
  4. Cum să implicați profesioniștii în afaceri cu anunțuri grafice bogate și anunțuri text foarte direcționate
  5. Și mult mai mult!

Am fost absolut uimit să aflu că eram listat printre ceilalți lideri din industrie pe care îi admir și respect atât de mult! Iată lista:

  1. Jay Baer - Speaker, autor, consultant pe blog Convingeți și convertiți. Stare de nervozitate: @jaybaer LinkedIn
  2. Michael Brenner - Director senior, Marketing global la SAP, președinte și cofondator
    al Business2Community cu blog B2B Marketing Insider. Stare de nervozitate: @BrennerMichael LinkedIn.
  3. Michael Brito - Director de grup Media și Engagement la WCG, o companie W2O cu blog Britopian. Stare de nervozitate: @Britopian LinkedIn.
  4. Jeff Bullas - Consultant, vorbitor, Blogger. Stare de nervozitate: @jeffbullas
    LinkedIn.
  5. Brian Carter - VP de marketing la Infinigraph, autor, vorbitor. Stare de nervozitate: @briancarter LinkedIn.
  6. Brian Clark, fondator și CEO al Copyblogger. Stare de nervozitate: @copyblogger LinkedIn.
  7. Heidi Cohen - Columnist. Stare de nervozitate: @heidicohen LinkedIn.
  8. Steven Farnsworth - Strateg digital șef la Jolt, Marketing digital, autor, vorbitor. Stare de nervozitate: @steveology LinkedIn.
  9. Barry Feldman - Proprietar la Feldman Creative, Speaker. Stare de nervozitate: @FeldmanCreative LinkedIn.
  10. Ann Handley - Șef de conținut la Prof. marketing, Autor. Stare de nervozitate: @annhandley LinkedIn.
  11. Matt Heinz - președinte la Heinz Marketing Inc. Twitter: @HeinzMarketing
    LinkedIn
  12. Douglas Karr - CEO al DK New Media, Director de marketing la CircuPress, Autor. @douglaskarr LinkedIn
  13. Jason Keath - CEO al Social Fresh. @jasonkeath LinkedIn
  14. Nichole Kelly - CEO la Social Media Explorer, SME Digital Author, Speaker. @Nichole_Kelly LinkedIn.
  15. Dave Kerpen - CEO Local Likeable, Autor, Speaker. @DaveKerpen
    LinkedIn.
  16. Stephanie Sammons - Fondator al Wired Advisor ™, Speaker. @StephSammons LinkedIn.
  17. David Meerman Scott - Strateg de marketing, vorbitor, autor. @dmscott LinkedIn.
  18. Jason Miller - Sr. Manager, Content Marketing, LinkedIn Marketing Solutions. @JasonMillerCA LinkedIn.
  19. Lee Odden, CEO la TopRank Marketing online, Autor, vorbitor @leeodden LinkedIn.
  20. Joe Pulizzi - Fondator la Institutul de Marketing conținut, Autor, vorbitor. @JoePulizzi LinkedIn.
  21. Viveka Von Rosen - Expert LinkedIn, autor. @LinkedInExpert LinkedIn.
  22. Neal Schaffer - Autor, vorbitor. @NealSchaffer LinkedIn.
  23. Koka Sexton - Director Global Marketing Sr. la LinkedIn. @kokasexton LinkedIn.
  24. Mike Stelzner - Fondator al Social Media Examiner, Autor. @Mike_Stelzner LinkedIn.
  25. Todd Wheatland - VP de marketing la Kelly Services, autor, vorbitor. @ToddWheatland LinkedIn.

4 Comentarii

  1. 1
  2. 2
  3. 4

    În articolul de mai sus, după cum ați menționat câteva prefațe despre marketingul social media; din aceste motive, cu siguranță voi descărca cartea dvs. electronică! Încă un lucru ați postat o listă de oameni cu adevărat admirabilă.

Ce părere ai?

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Aflați cum sunt procesate datele despre comentarii.